Mercedes-Benz otwiera nowy rozdział w limuzynie biznesowej, wprowadzając do sprzedaży Klasę E z elektrycznym napędem w 2023 roku. To już ponad 75 lat od kiedy Klasa E wyznacza standardy luksusowych limuzyn średniej klasy. Nowa Klasa E zapewni również wszechstronne cyfrowe wrażenia użytkownika dzięki nowej architekturze elektroniki.

Wygląd zewnętrzny

Nowy Mercedes-Benz Klasy E ma klasyczne proporcje limuzyny z krótkim przednim zwisem, i długą maską. Czarna panelowa powierzchnia łączy osłonę chłodnicy z reflektorami, co przywołuje na myśl modele Mercedes-EQ. Trójwymiarowa osłona chłodnicy jest albo progresywna, albo klasyczna, w zależności od linii wyposażenia. Nowa Klasa E standardowo wyposażona jest w wydajne reflektory LED, z opcjonalnym DIGITAL LIGHT, oferującym charakterystyczny wygląd w dzień i w nocy.

Wnętrze

Wnętrze nowej Klasy E zapewnia cyfrowe wrażenia użytkownika dzięki desce rozdzielczej i nowej architekturze elektroniki. Najważniejszym elementem jest MBUX Superscreen, który zajmuje centralną pozycję na przedniej desce rozdzielczej. Jeśli samochód jest wyposażony w opcjonalny ekran pasażera z przodu, duża szklana powierzchnia MBUX Superscreen rozciąga się na cały wyświetlacz, z wyświetlaczem kierowcy w polu widzenia kierowcy. Wersje bez wyświetlacza dla pasażera mają duży element ozdobny sięgający do środka. Przednia część deski rozdzielczej jest oświetlona paskiem świetlnym Active Ambient Lighting, biegnącym szerokim łukiem od przedniej szyby, przez słupki A i do drzwi, co tworzy wrażenie przestrzeni. Konsola środkowa została zaprojektowana jako jednolita całość i łączy się w linii prostej z dolną częścią deski rozdzielczej.

Podsumowanie

Jeśli interesujesz się luksusowymi limuzynami i elektrycznymi samochodami, nowa Klasa E od Mercedes-Benz może być interesująca opcja. Jest to nowoczesne auto z elektrycznym silnikiem, co oznacza, że ​​jest bardziej przyjazne dla środowiska i może mieć niższe koszty eksploatacji w dłuższej perspektywie. Ponadto, Klasa E od Mercedes-Benz słynie z luksusu i wygody, co może być atrakcyjne dla osób, które cenią sobie wysoki komfort jazdy.

0 Shares:
Może ci się spodobać